Nolikums


Devītais SkiFestivāls
12. Februāris, 2022
Stafete: 12:00
Festivāla slēpojums: 13:00Dalības maksa un Reģistrēšanās

Reģistrēties var Vanagkalnā savlaicīgi un iepriekš. Ieteicams, jo tad var veltīt laiku tiem , kam ir vajadzīga papildus uzmanība. Varēs saņemt sīku informāciju. Un atlaides tiem, kuriem tās ir nepieciešamas; vietējie, trūcīgiem, daudzbērnu         ģimenes utt.
*Reģistrēšanās ir Internetā. www.vanagkalns.lv
*Reģistrēšanās Festivāla dienā Vanagkalnā. Festivāla dienā dalības maksa ir cita,
*Pasākuma dienā dalības maksa Pieaugušajiem būs bez atlaidēm (20) eur.
Pie reģistrēšanās atzīmējiet vai gulēsiet Sporta Zālē (bezmaksas, duša un pat Sauna

Dalības maksas

Stafete: 5 dalībnieki 25 Eur.
Festivāls Pieaugušajiem 15. eur
Berniem līdz 12 gadiem 5 eur (ja veic pilnu distaci)
Bērni līdz 10 gadiem var iet ar gidu mazāku apli, kurš uz beigām apvienojas ar visu citu dalībnieku beigu posmu, visi bariņā! (10eur), Numuri sarkana krāsā. Kaut kas līdzīgs Bērnu Dārzam. Atstāj savu bērnu mums.
       Jauniešiem līdz 16gadiem 7,50 eur
       Pensionāriem 5 eur.
Jaunpiebalgas Bērniem un skolēniem 3 Eur, bet jāpiesakās Vanagkalnā! (līdz 7. Feb)
(ja liekas, ka par lētu, lūdzu ziedojiet Vanagkalnam, maksājiet pēc uzskatiem, minēsim Jūsu vārdu)
* Centieties maksāt ar precīzu naudu.
*Būs kases aparāts, būs biļetes, būs rindas, būs norādes, būs dažādi galdi. Sekojiet norādēm.

*Brīvprātīgo un Atbalstāju, Zemes Īpašnieku numuri ir jāreģistrē uzrādot dalībnieka pilnu info. Citādi  finišēs tikai pliks         numurs ar laika kontroli.
*Reģistrēšanās Internetā beigies Piektdien 20:30
Reģistrēšanās Vanagklanā beigsies 11:30 (Galvenais reģistrētājs pat lūdz, lai viss beigtos 11:00…brīvprātīgie, vai nu paši grib slēpot, vai uzmundrināt radiniekus! )
* Tiek piedāvātas speciālas dalības maksas Autobusa Norīkojuma gadījumos (reģistrēties tikai iepriekš Vanagkalnā)

*Dalībnieku limits 1300.
Gadījumā, ja ieradīsies vairāk slēpotāju, tad centīsimies darīt visu iespējamo. Lielākās grūtības ir saorganizēt viesiem silto ēdienu un tēju. Parasti tiekam galā (mēs pie tā strādājam). Ja neesiet slēpotājs,bet baudiet zupu un citus gardumus, tad dodiet priekšroku tiem, kas tikko ieradušies finišā- noguruši un nosaluši.Un, trasē ir vēl citi, kuri atslēpojot vēlēsies kaut ko siltu.


!!! Dalības maksa ir neatgriezeniska. Ja nepiedalieties, variet to īpaši pārreģistrēt uz citu vārdu Reģistratūrā. Citādi nauda ies Biedrības fondā kā ziedojums Attīstībai. Tai skaitā , ja arī nav sniegs un skriesim.

Sākums

Sākums katram slēpojumam ir aprakstīti sadaļā Programma, bet viss sākas Vanagkalnā. Un beidzas arī
Būs koridori, kuros sašķiros dalībniekus pēc spējām. Ātrākie pirmie. Galvenajam tiesnesim ir visas tiesības škirot dalībniekus. Agrāk koridori nebija, tagad būs.
Bērni pulcēsies zem bannera "BERNI" . Banneris izskatīsies, kā numurs uz jakas!


Distances

Stafete: 300m+1,5km+ 1km+ 1,5km+ 1km.....5 etapi.
Viens bērns līdz 10. g. Vecumam, Divas Sieviešu dzimuma slēpotājas un Divi Vīrieriešu dzimuma slēpotāji. No otrā līdz Piektajam etapam vecumam nav nozīme. Pirmie ir bērni (arī dzimumam nav nozīmē). Būs visticamāk viena kopējā balva.
Festivāla slēpojums 15km+, jeb cik vēlies!!!! Sākot no 4km,lasiet tālāk....
Bērnu distance. 2,5-4km (+/-).
Trase nav viegla; Ja paliek sevis žēl, tad apstājieties un apskatieties apkart uz vienreizējām Latvijas ziemas ainavām un panorāmām (distanci veic 8.g. bērni un 72+ gadi "jaunas sievietes!)

Distance Stafetei ir trīs dažādi apļi: pirmais bērnu aplis maximums 300m, tad pamīšus divi citi apļi: 1km, un 1,5km.  Izvēle kuru aplis slēpo katrs dalībnieks ir Jūsu izvēle.
Distance Festivālam ir vairāki DAŽĀDI apļi, nekas neatkārtojas, bet pēc katra apļa atgriežaties uz dzirdināšanu Vanagkalnā. Apļa garumi ir dažādi, katrs veic pēc savām spējām kilometrus. Apļu vidējais garums ir ap 4km…Dažādi apļi, dažādas distances.

*Bērnu distancei ir kopīgs sākums ar pavadoņiem un bez sacensību formāta. Visiem berniem tiks pasniegtas balvas par varonīgo pasākumu (Tūta ar visādām mantām).
Bērni ies ar pavadoņiem. Ideja ir bērnus pieskatīt, lai vecāki varētu veikt slēpošanu līdz Vanagkalnam. Slēpošanas galā bērniem, būs tēja un uzkoda! Bērni tiks vesti uz Vanagkalnu, un tur dzīvosies pie ugunskura un braukās pa kalnu ar ragavām, vai turpinās slēpot!
(tāpēc arī dalības maksa lielāka: gidi, transports, pieskatīšana, balvas

Parkings un Transports

1. Vanagkalna pļāvā pie pastkastes ir liels Parking placis ar tualetēm. (vēl lielāks kā pagājušo gadu). Teorētiski tiks izbūvēts jauns un modernāks parking laukums.

2. Parkings pašā Vanagkalnā NAV! Parkot kā daudzi to dara ikdienā vairs nevarēs. Būs jāseko, stingrām norādēm.
Brīvprātīgie Jums ierādīs parkošanās vietas. Viņi ir jāklausa! Būs dažādas vietas, tāpēc jāklausa.

Izstāšanās

Par cik trase ir cilpas, Tad katrs var izvēlēties turpināt, vai nē, pēc spējām , un gribas spēka. Izstājoties pēc kārtējās cilpas, Jūs tiksiet fiksēti, un jūsu vieta būs pēc cilpu skaita, un laika, kurā savu distanci veicāt.

Dalības reizes

Līdzīgi kā citur, organizātori ievērtē jūsu pozitīvo atbalstu mūsu pasākumam, un šogad mēs godināsim tos, kuri jau devīto reizi (9x) pēc kartas būs ieradušies. Uz doto mirkli tādi ir nepilni 10 cilvēki. Jaunajās pieteikuma anketās norādiet kuro reizi esiet ieradušies. Tie, kuri maina dzives vietu, vai uzvārdu, informējiet mūs.

Apbalvošana un Pēc TAM!.

Apbalvošana notiks citur, nevis Vanagklnā: Jaunpiebalgas Kūltūras namā vai Skolas Sporta zālē.
Apbalvos pēc Vecuma grupām un dzimuma.
Skolēniem vecuma grupas ir ik pa 2. gadi. 11/12, 13/14 utt.
Kopvērtējuma uzvarētāji netiks apbalvoti otrreiz savā vecuma grupā!

Turpinājumā Ēdināšanas iespējas, Kino, Semināri, Dzīvā mūzika, Vakara viesi, un teorētiski vietājā Balle! (kura sākas ap 22:00+)


Balvas

Dažreiz pirmajām vietām būs iespēja balvu izvēlēties. Otro un trešo vietu balvas dos uzreiz. Iemesls ir tāds, ka dažreiz nevar sagaidīt, kamēr notiek izvēlēšanās...Apbalvošana ieilgst... Dažas vecuma grupas apbalvos īpašs Atbalstītājs. Šī daļa nenozīmē, ka balvu kvalitāte samazinās. Balvas galveno kārt ir ziedojumi, bet Medāļi ir speciāli izgatavoti. Visiem ir iespēja dabūt Balvu...piemiņas suvenīrs.

Balvu fonds

Daudzas Balvas ir ziedojumi un Labas gribas žests. iepriekšējie atbalstītāji:vairāki uzņēmumi no Raunas (Ķiploki, Pasta, Malduguns),Cēsu Alus (bet, ne alus; tur ir citi produkti!!!) Jaunpiebalgas Pagasts, Wenden Mēbeles (Jaunpiebalga), Piebalgas Alus, Ķelmēnu Maize, Vanagkalna fonds, Vecpiebalgas Porcelāns, Daudz dažādu veitējo iztrādājumu, veikals Gigants, Flora, Nākotne, Restorāns "Ūdensroze", Zārdiņu ģimene, Rankas piens, Pikānu ģimene, Virsotne, GEmoss, Japiņa Sporta Aģentūra, Sproģu ģimene, Junge, Skrīveru Gotiņa, Avon, KURBADS, Smiltenes Sidrs, 36. Līnija, SB Santehnika... Pagaidām neuzskatām naudas prēmijas par piemērotām balvām. (Sistemātiski atbalstītāju sarakstu papildinām!)


Vecuma grupas

Mums ir vairāk kā 40. vecuma grupas! Bērniem un jauniešiem ik pa pāris gadiem. Būs arī ārzemnieku grupa (vairāk domāta izrādīt cieņu tālbraucējiem un dot Latviskas Mantas.)
Jaunāka grupa ir zem 10 g. vecuma. (viņu ir daudz, un dažiem kuri noiet visu distanci ir tikai 8 gadi, pie kam meitenes! Bravo!). Pēc tam Juniori 18-23, līdz 40, 50, 60, 70 un 80 gadīgie.


Rezultāti


Tiks pasludināti Maksimāli ātri un strādājam pie opcijas sekot Internetā.
Protams, ka vēlāk Vanagkalna mājas lapā. Iespējams tiks “LIVE” pārraide pievienota FaceBook, vai tamlīdzīgi.


Numuri

Numuriem jābūt finišā labi redzamiem. Finišā notiek pirmo reizi elektroniska laika uzņemšana pirmajiem līdz plkst. 16:30 dalībniekiem. Numurus izgatavo atbalstītājs. Būs arī laika kontroles čipsi...
Saspraudes.
Lūdzam izlietotās saspraudes iemest speciālā kastītē, lai būtu nākamgadam.
Lūdzam ierasties  ar savām, no citām sacensībām saglabātām saspraudēm. (Jūs variet ierasties vairāk kā mēs domājam!)

Protesti

Festivāla rīkotāji ļoti jācer, ka tādi nebūs, jo mēs neesam tendēti uz Lielo Sacensību atmosfēru (vēl ne), kurās, tad arī ir tendence protestēt un tiekties pēc balvām, kuras pat nav nopelnītas! Galvenais ir baudīt sevi, dabu un labu kompāniju! Bet, ja gadījumā ir radusies situācija, tad galvenais tiesnesis objektīvi nolemj protesta svarīgumu. Protesta iesniegšana ir 20eur. Protests tiks izskatīts laikā vadoties pēc apstākļiem. Uzmanība un prioritātes ir galvenā pasākuma organizēšanā un vadīšanā- brīvā laikā tiks izskatīts protests-iespējams pat pēc pasākuma beigām, kas ir visticamāk Protesta nozīmīgums. Protests tiks publicēts ar iesniedzēja vārdu, ja uzskatīsim par nepieciešamu!
(pagaidām visiem protestiem ir bijušas Balvu izkrāpšanas teorijas, un visas ir saistītas ar vecāku- bērnu slēpošanas finišu). Pirms protestējiet, iesakām izlasīt Nolikumu.

Drēbes un pārģērbšanās

Finišā, jeb parking laukumā,  tiek domāts par vietu, kur pārģērbjas sievietes! (Liela Telts)

Pārģērbšanās Finišā

Bāzē, Mājā un viesistabās ienākt nav atļauts.  Tās ir domātas Brīvprātiegajiem- žūrijai, tiesnešiem un ēdināšanas personālam, vai klientiem, kuri ir iznomājuši telpas.  Daļa no Mājas ir privātīpašums.
Būs segas siltumam pēc finiša (pirmais brauc, pirmais maļ).

Zupas ēšana/ Ēdināšana

Viens no galvenajiem pasākumiem nonākot galā ir saimnieču sagādāta zupa. Varēsiet piekost labo "Ķelmēnu maizi" , un Piebalgas medu. Ja, medus garšos, iedosim info, kur to var nopirkt....medus būs no tām pļavām, pāri kurām slēpojāt...iedomājies, vasarā te ir arī skaisti un san bites. Zupa ir tiem, kuriem ir dalībnieka numurs. Ja, redzēsim, ka kādam līdzjutējam sak tecēt siekalas, varbūt iedosim. Zupa tiks vārīta dalībnieku skaitam. Zupa var arī palikt pāri....jāvadās pēc situācijas jeb jāiet uz bufeti, jeb, jeb...rezervējiet sev vietu Restorānā.
Zupa ir Borščs, jo...
Zupu gatavo noziedotā 400 litrīgā čuguna katlā! Zupa būs laukā uz ugunskura sildīta.
Papildus ēdināšana par maksu būs Apbalvošanas vietā; Kultūras nams.


Finišā

Brīvprātīgie jums piedāvās tēju, Telts ar sildītāju, ugunskuri, Bufete, tirgus (veitējie labumi!), KINO (?), Mūzika uzdancošanai un Restorāns pa glauno,
Bērniem kalniņš ar piepūšamajiem Skeletoniem (made by Cibulis). Iespējams, ka te būs kaut kāds konkurss...


Trases

Trase vienalga saglabās savas šaurās, romantiskās vietas.
Būs pietiekami plati kāpumi apdzīšanai...
Būs pārsteigumi
Māksla rodas mokās...

Nakšņošana

Runa ir par Melbāržu skolu kā kopmītne, Viesu nams “Mīlmaņi”, Vecpiebalgas viesu nami, “Lācītes” . Vanagkalnā var teikt vietu jau nav...

Citas lietas

Uz nākošo gadu izsludinām konkursu: "Labakais foto". Balsojumi internetā, un balvā nakšņošana Vanagkalnā divas naktis nedēļas vidū 2 personām. Tas ir uz 2023 gadu. (pagājušo gadu neviens nepieteicās, domāju tas ir jo nelasa cilvēki nolikumu!)

Uzziņas un īpašo jautājumu koordinātes:


E-pasts:                 rdombrovskis@gmail.com

Telefoni:

Slēpju noma, Sporta Zāle

Slēpju serviss Dāvis

Nakšņošana Melbāržos                           Dzidra 2 65 38 154

Nakšņošana/ Ēdināšana Vanagkalnā             27084 919 Olga.

Kūltūras nams                                            26 449 732 Egita

Reģistrācijai ar īpašiem noteikumiem  2 656 7616 Raimonds